Nerede Ne YenirBlog

İstanbul’un En İyi 8 Balık Restoranı

Balık Restoranları

İstanbul’un En İyi 8 Balık Restoranı

İstanbul’da ne yenir denildiğinde akla ilk gelen elbette balık olmaktadır. İki kıtayı birleştiren boğaza sahip İstanbul’da uzun yıllardır sahil şeridinde balık restoranları ve balıkçılar bulunmakta. Kıyı şeridi haricinde de hem Anadolu hem de Avrupa yakasında birçok kaliteli balık restoranı bulunmakta. Sizler için en İstanbul’un en iyi balık restoranlarını derledik.

Sur Balık

Sur Balık

Arnavutköy’de 2004 yılından beri hizmet veren Sur Balık restoranı İstanbul’da birçok yeni şube açarak kaliteli hizmet anlayışına devam etmekte. Hamurda balık ve hardal soslu levrek spesiyallerine sahip restoran, boğaz manzaralı mekanında müşterilerini ağırlıyor. Sur Balık’ın Haliç, Cihangir ve Sarayburnu’nda da şubeleri bulunmakta.

Adres: Bebek Arnavutköy Cad. No: 52 Bebek / İstanbul

eleos restaurant

Eleos Restaurant

Ege konseptli balık restoranı denilince ilk aklan gelen isimlerden olan Eleos Restaurant, Bahçeşehir ve Beyoğlu’nda hizmet veriyor. “En iyi Rum Meyhanesi”, “En iyi Balıkçı” ve “En iyi Meyhane” ödülleri bulunan restoranın manzarası, dekoru ve meze sunumu kelimenin tam anlamıyla harika. Bu tarz konseptlerden hoşlanıyorsanız ve balık yiyecekseniz mutlaka uğramanız gereken bir balık restoranı Eleos.

Adres: İstiklal Caddesi No:231 Hıdivyal Palas Kat 2 Beyoğlu / İstanbul

Adem Baba

Adem Baba

Bebek’te küçük bir tekneden balık restoranına uzanan bir geçmişe sahip olan Adem Baba, 90’lı yıllardan beri hizmet vermekte. Yoğun talep nedeniyle ikinci şubesini dekore edilmiş bir rum eviyle Arnavutköy’de açan Adem Baba, yılın her zamanı yoğunluğa sahip mekanlardan. Restoranlarında alkolsüz hizmet veren mekanın Arnavutköy’e paket servisi de bulunmakta.

Adres: Arnavutköy, Satış Meydanı Sk. No:2, 34345 Beşiktaş/İstanbul

Set Balık

Set Balık

1960’lardan beri restorancılık yapan bir ailenin kurduğu Set Balık, Kireçburnu’nda hizmet veriyor. Kurulduğu günden beri her dönemde müşterilerine yeni lezzetleri ve farklı tatları sunan Set Balık, zamanla rakiplerinden sıyrılarak İstanbul’un en iyi balık restoranları arasına girdi. Geniş balık çeşidiyle ve balık pizza gibi farklı lezzetleriyle mutlaka uğramanız gereken mekanlardan.

Adres: Tarabya, Haydar Aliyev Cd. No: 18, 34457 Sarıyer/İstanbul

kiyi restaurant

Kıyı Restaurant

Yaklaşık 50 yıldır hizmet veren mekanlardan olan Kıyı Restaurant da Tarabya’da hizmet veriyor. Ahşap oyma dekorasyonuyla dikkat çeken ve farklı bir ambiyansa sahip mekanda balık dışında et ürünleri de yemek mümkün. Ancak geleneksel balık yemeklerini büyük ustalıkla sunan mekanda mutlaka bu lezzetleri tatmalısınız.

Adres: Haydar Aliyev Caddesi 186 / A Tarabya / İstanbul

Misina Balık

Misina Balık

Fenerbahçe Dalyan’da hizmet veren Misina Balık uzun yıllardır restoran işletmeciliğinin önde gelen kuruluşlarından. Menülerinde kendilerini özgü yemekleri bulunan balık restoranı, daha önce tatmadığınız lezzetleri size sunmayı vaat ediyor. Ege mutfağına ait birçok sıcak ve soğuk mezenin yanında yöresel otlarla yapılan salatalar da tatmaya değer.

Adres: Beylerbeyi, Beylerbeyi İskele Cd. No:11, 34676 Üsküdar/İstanbul

Cibalikapı Balıkçısı

Cibalikapı Balıkçısı

Tarihi Moda İskelesi’nde bulunan Cibalikapı Balıkçısı, meyhane kültürünü yaşatan sayılı restorandan biri. Sahibi gazeteci Behzat Şahin uzun gazetecilik hayatından sonra bu meyhaneyi açarak hizmete sunmuş. Balıklarının yanında mezeleri de dikkat çeken restoranda Osmanlı saray mutfağına kadar uzanan meze çeşitliliği mevcut. Meyhane tarzı mekanlardan hoşlanıyorsanız Cibalikapı Balıkçısı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adres: Caferağa Mahallesi Moda Cd. No:163 Kadıköy/ İstanbul

Eftalya Balık

Eftalya Balık

Arnavutköy ve Şaşkınbakkal olmak üzere iki şubesiyle hizmet veren Eftalya Balık, şef ve işletmeci olan 5 ortak tarafından kurulan bir marka. Ünlü restoranlarda şeflik yapan ortaklar daha sonra kendi markalarını yaratarak hizmete sunmuşlar. Menü ve meze zenginliğini geniş bir yelpazede sunan restoran, yemek sonrası tatlı ziyafeti olarak da Gaziantep ev baklavası sunuyor.

Adres: Bebek Arnavutköy Cd No:32, 34345 Beşiktaş/İstanbul

VDS Server

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız...